Zgłoś swojego zawodnika lub drużynę do programu BITWA NA RYBY SEZON II 2018

Pierwsza, pilotażowa edycja serialu „Bitwa Na Ryby” sezon I została przyjęta bardzo pozytywnie i dlatego telewizja Rzeszów Na Żywo planuje realizować sezon II „Bitwy Na Ryby”, tym razem o zasięgu ogólnopolskim.

W sezonie 2018 planowane jest zrealizowanie trzech osobnych cykli po 10 odcinków.

Cykl pierwszy dla wędkarzy łowiących techniką method feeder, cykl drugi – karpiarstwo, cykl – trzeci spining.

Method Feeder

Bitwa Na Ryby sezon II 2018 – Feeder i Methd Feeder
Znamy już terminy zawodów. Większość zawodników wystawiają producenci i dystrybutorzy sprzętu wędkarskiego. Osoby prywatne również mogą zgłosić się do programu.

W cyklu metody feeder udział weźmie dziesięciu wędkarzy. Termin realizacji zawodów, a zarazem nagrania dziesięciu odcinków programu Bitwa Na Ryby to 6-10 sierpnia 2018 r. Łowiska, na których będą odbywać się konkurencje to Przystanek Stawy w Grębowie, Kuter Port Nieznanowice, Nad Stawami w Siedliskach. Ostatnie, na którym odbędzie się finał jest tajemnicą. Zawodnicy do trzeciego odcinka nie odpadają z programu. W każdym następnym odpada kolejna osoba, która ma najsłabszy wynik. W ostatnim odcinku zostaje trzy, które będą walczyć w konkurencji finałowej o tytuł mistrzowski. Koszt wpisowego to 4000 zł od jednej drużyny. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca to kwota 6000 zł drugie 5000 zł, trzecie 4000 zł. Pierwsze trzy osoby otrzymają nagrody od sponsorów. Podczas zawodów zawodników czekają dodatkowe konkurencje np . rzut zestawem na odległość itp.
Regulamin obowiązuje taki sam jak na większości zawodów feeder i method feeder.

Wpłaty wpisowego na konto przyjmujemy do dnia 31.03.2018 r. W razie nieuiszczenia wpisowego w terminie drużyna zostaję usunięta z listy startowej, a jej miejsce zajmuje drużyna z listy rezerwowej.

Karpiarze

Bitwa Na Ryby sezon II 2018 – Karpiarze
Znamy już terminy zawodów i regulamin.

W cyklu metody karpiowej udział weźmie dziesięć drużyn dwuosobowych. Termin realizacji zawodów, a zarazem nagrania dziesięciu odcinków programu Bitwa Na Ryby to 2,3,4,lipca łowisko Nekielka, 9,10,11 lipca łowisko Karpik oraz 23,24,25 lipca łowisko na Podkarpaciu. Nazwa tego trzeciego, na którym odbędzie się finał jest tajemnicą. Zawodnicy do trzeciego odcinka nie odpadają z programu. W każdym następnym odpada kolejna drużyna, która ma najsłabszy wynik. W ostatnim odcinku zostaje trzy, które będą walczyć w konkurencji finałowej o tytuł mistrzowski. Koszt wpisowego to 4000 zł od jednej drużyny. Nagrody za zajęcie pierwszego miejsca to kwota 6000 zł drugie 5000 zł, trzecie 4000 zł. Pierwsze trzy drużyny otrzymają nagrody od sponsorów. Podczas zawodów zawodników czekają dodatkowe konkurencje np . rzut zestawem na odległość itp.
Regulamin:
– Drużyny łowią na cztery wędki łącznie.
– Ryby zaliczane do punktacji to : Karp i Amur o wadze minimum 3 kg.
– Korzystamy podczas zawodów ze sprzętu pływającego i łódek zdalnie sterowanych.
– Obowiązuje zakaz używania żywych przynęt: (białe ,czerwone robaki itp.)
– Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wpuszczana do wody.
– Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wpuszczona do wody.
– Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.
– Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: Mata karpiowa oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym rozstawie ramion.
– Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność aby nie została ona pokaleczona.
– Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów ,mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.
• Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości, ciszy i zakaz palenia ognisk oraz całkowity zakaz spożywania alkoholu.
• W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko , zestawy (wędki) muszą wyciągnąć z wody.
– Zawodnicy, którzy zrezygnują w trakcie realizacji programu będą płacić karę w wysokości 10 000 zł
– Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów
– Wyżywienie we własnym zakresie.
– Liczba miejsc ograniczona 10 drużyn
– Amurów nie przechowujemy! Po natychmiastowym zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu wypuszczamy do wody.
– Pozostałe uzgodnienia, losowanie stanowisk, zasady na łowisku i dodatkowe konkurencje będą omawiane na spotkaniu organizacyjnym. Termin spotkania do ustalenia.

– Wpłaty wpisowego na konto przyjmujemy do dnia 31.03.2018 r. W razie nieuiszczenia wpisowego w terminie drużyna zostaję usunięta z listy startowej, a jej miejsce zajmuje drużyna z listy rezerwowej.

Spining

W cyklu metody spiningowej weźmie udział dziesięciu zawodników. Termin realizacji dziesięciu odcinków to pięć dni (od poniedziałku do piątku, dzień po dniu). Czas łowienia od godziny 6 rano do 18 tej. Miejsce konkurencji to cztery łowiska komercyjne oraz rzeka na Podkarpaciu. Wygrywa zawodnik, który złowi najwięcej kilogramów ryb. Do trzeciego odcinka nikt nie odpada. Dopiero od czwartego odcinka odpada jedna osoba z najgorszym wynikiem. W dziesiątym, finałowym odcinku bierze udział tylko trzech najlepszych zawodników. Planowany termin nagrywania programu to wrzesień 2018.

Dla zawodników zostaną przygotowane dodatkowe, atrakcyjne konkurencje, za które będzie można zdobyć dodatkowe punkty.

Poniżej znajduje się link z odcinkami „Bitwy Na Ryby” sezon pierwszy:

Regulamin konkursu jest przygotowywany, jednakże nie będzie odbiegał od regulaminu, który obowiązuję na większości zawodów ogólnopolskich.

Do programu mogą zgłaszać się firmy produkujące lub dystrybutorzy sprzętu wędkarskiego oraz producenci zanęt i przynęt wędkarskich, którzy chcą wystawić swojego zawodnika. W programie zawodnik może promować produkty swojego sponsora. Audycja telewizyjna może zawierać lokowanie produktu. Firma wystawiając pod swoją marką zawodnika, który zwycięży uzyska wymierne korzyści marketingowe i tytuł mistrzowski sezonu II „Bitwy Na Ryby”. Każda firma wystawiająca swojego zawodnika dostanie pakiet reklam telewizyjnych podczas emisji programu. Zawodnik za pierwsze miejsce otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6000 zł. Drugie miejsce 5000 zł. Trzecie 4000 zł. Każdy uczestnik otrzyma upominki od sponsorów. Wpisowe za jednego wystawionego zawodnika wynosi 4000 zł.

Zgłoszenie zawodnika wyślij do 31 marca 2018 r na adres kontakt@rzeszownazywo.pl

Zapraszamy partnerów i patronów medialnych do współtworzenia programu BITWA NA RYBY.

Program BITWA NA RYBY SEZON II będzie emitowany w każdy piątek począwszy od września 2018 r. w telewizjach Grupy Medialnej Info o zasięgu ogólnopolskim, na kanale YouTube Pan Ryba oraz na portalach społecznościowych.