Znani z Rzeszowa

Okazuje się, że Rzeszów jest miejscem urodzenia wielu znanych i zasłużonych dla Polski osobistości. O kim mowa? Sprawdźmy!

Anja Rubik

12 czerwca 1983 roku na świat w Rzeszowie przyszła jedna z najbardziej znanych Top Modelek, Anja Rubik. Karierę w świecie mody rozpoczęła w wieku 15 lat. Współpracowała z wieloma światowymi domami mody m.in. Dior, Chanell czy Gucci.

Tomasz Stańko

Urodził się 11 lipca 1942 roku w Rzeszowie. Jest jednym z najbardziej znanych polskich jazzmanów, a jego ukochanym instrumentem jest trąbka. Współpracował z wieloma polskimi oraz światowymi muzykami.

Stan Borys

Urodził się 3 września 1941 roku w Załężu, w jednej z rzeszowskich dzielnic. Jest polskim muzykiem, kompozytorem, aktorem i poetą. W 2006 roku w rzeszowskiej Filharmonii obchodził 45-lecie pracy artystycznej.

Dawid Kostecki

Urodził się 27 czerwca 1981 roku w Rzeszowie, a tragicznie zmarł 2 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Polski pięściarz i interkontynentalny mistrz federacji World Boxing Association, czyli WBA. Na swoim koncie miał również wiele innych znaczących sportowych tytułów.

Justyna Steczkowska

Urodziła się 2 sierpnia 1972 roku w Rzeszowie. Polska piosenkarka i członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w programie „Szansa na sukces” w 1994 roku, którego została laureatką. Polska publiczność pokochała ją za niesamowity wokal i przepiękne piosenki. Najbardziej znana jest z takich utworów, jak „Dziewczyna Szamana”, „Daj mi chwilę” czy „Naga”.

Zespół Pectus

Bracia Szczepanik, czyli Tomek, Mateusz, Maciej i Marek są ściśle związani z Rzeszowem, w którym powstał ich zespół Pectus, dobrze znany szerokiej publiczności. Muzyczna rodzina zadebiutowała w 2009 roku. Cała Polska śpiewała ich wielki hit „To, co chciałbym ci dać”, a następnie „Jeden moment”. W 2013 roku wydali kolejny hit, jakim była „Barcelona”.

Jesteście ciekawi, która jeszcze ze znanych osób urodziła się w Rzeszowie? Pokaźną listę sławnych rzeszowian można znaleźć na Wikipedii.