Ciekawostki o Rzeszowie

Podkarpacie, jak i sam Rzeszów skrywają przed turystami wiele ciekawostek i niezwykłych historii. Region ten jeszcze nieraz zapewne nas zaskoczy. Warto poznać kilka interesujących faktów.

Kraków jest najbardziej studenckim polskim miastem? Już nie! Status ten zyskał Rzeszów!

Rzeszów miastem idealnym dla studentówW 2012 roku Rzeszów otrzymał zaszczytny tytuł miasta w Unii Europejskiej z największą liczbą studentów, w stosunku do zamieszkujących je mieszkańców. Dane szokują. Okazuje się, że w 2012 roku na 1000 mieszkańców przypadało aż 353 studentów! Zdecydowanie dla Rzeszowa to była bardzo dobra wiadomość, ponieważ miasto mogło pochwalić się pozyskiwaniem wykwalifikowanej siły roboczej. Tym samym Rzeszów wyrósł na lidera wśród miast, jako ośrodek przyczyniający się do rozwoju gospodarki i dostarczający na rynek wartościowych pracowników z różnych branż.

Wielkie innowacje i inwestycje prosto z Rzeszowa

Wizytówką regionu pod względem inwestycji i innowacji jest bez wątpienia Dolina Lotnicza. Powstała w 2003 roku i w jej obrębie działa 140 firm zajmujących się produkcją oraz świadczących różnego rodzaju usługi. Powstały tu również ośrodki naukowo-badawcze. Szacuje się, że w Dolinie Lotniczej pracuje około 25 tysięcy osób, a ta liczba z każdym rokiem wzrasta. Dzięki tej inwestycji w Rzeszowie rozwija się w znakomitym tempie przemysł lotniczy, a innowacyjne firmy przyciągają szereg nowych inwestorów.

Na uwagę w kategorii innowacji zasługuje również Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis oraz Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna.

Z Rzeszowa można polecieć nawet do Tel Awiwu

Międzynarodowy Port Lotniczy jest chlubą Rzeszowa. Proponuje turystom wiele atrakcyjnych kierunków, w tym tak ciekawy jak Tel Awiw. Lotnisko cieszy się bardzo dużą popularnością wśród podróżujących, ze względu na bardzo rozbudowaną infrastrukturę, a także obecność zróżnicowanych linii lotniczych.

Bieszczady prawie na wyciągnięcie ręki

BieszczadyRzeszów to idealny punkt wypadowy w jeszcze nieodkryte, tajemnicze, a jednocześnie bardzo atrakcyjne Bieszczady. Potrzeba zaledwie 2 godzin, aby zobaczyć na własne oczy nieskazitelną przyrodę, przepiękne lasy oraz wspaniałe, a jednocześnie łatwe do zdobycia górskie szczyty.

W Rzeszowie znajduje się Muzeum Dobranocek

W samym centrum miasta, w obrębie rzeszowskiego rynku znajduje się Muzeum Dobranocek. Można w nim podziwiać eksponaty związane z twórczością Wojciecha Jamy. Dostępne są tutaj m.in. lalki z filmów kukiełkowych, zabawki, książki, plakaty. Będzie to prawdziwy raj dla fanów takich produkcji, jak m.in. „Miś Colargol”, „Miś Uszatek”, „Plastusiowy pamiętnik” czy „Bolek i Lolek”.