Przed 2010 rokiem z Rzeszowa więcej osób wyjeżdżało niż w nim zostawało. Powodem takiego stanu rzeczy było ogromne bezrobocie oraz brak perspektyw na zmianę tej sytuacji. Na szczęście sytuacja zmieniła się wraz z dobrą koniunkturą gospodarczą i właściwym wykorzystaniem pieniędzy unijnych przez miejskie władze. Poczyniono inwestycje, dzięki którym powstały nowe miejsca pracy. Do Rzeszowa zaczęli przyjeżdżać kontrahenci gotowi tworzyć tu swoje biurowce oraz fabryki. Tym samym rzeszowski przemysł mógł przeżyć prawdziwe odrodzenie.
Choć dawniej Rzeszów uważany był za biedny region bez perspektyw, dzięki wykorzystaniu unijnych pieniędzy jego losy odwróciły się niespodziewanie. Rozwój regionu był na tyle dynamiczny, że miastem zachwycił się niemal cały świat, a na pewno jego dawni mieszkańcy. Przyjeżdżając po kilku latach w odwiedziny do rodziny, nie mogli poznać miasta, które zostawili, aby w innych regionach Polski szukać lepszego bytu. Wielu z nich żałuje decyzji o wyjeździe, ponieważ programy unijne, w których Rzeszów wziął udział, pozwoliły na stworzenie w nim wielu atrakcyjnych, innowacyjnych miejsc pracy.
Historie, takie jak np. opisana tutaj, pokazują, jak na przestrzeni lat zmienił się Rzeszów oraz jakie perspektywy daje młodym, ambitnym pracownikom poszukującym godnego zatrudnienia umożliwiającego dalszy rozwój.
W jakich branżach przede wszystkim można znaleźć zatrudnienie w Rzeszowie? Najwięcej miejsc pracy oferowanych jest w handlu, ale na brak propozycji nie mogą narzekać również informatycy oraz programiści. Szansę na zatrudnienie mają także osoby poszukujące pracy w przemyśle lotniczym. W Rzeszowie otwiera się również bardzo dużo biurowców, których właścicielami są międzynarodowe korporacje. Tym samym daje to szansę na znalezienie typowo biurowej pracy.
Zainteresowane osoby, które chcą na stałe osiedlić się w Rzeszowie, mogą poszukać zatrudnienia na popularnych portalach ogłoszeniowych m.in. Pracuj.pl oraz OLX. Ofert pracy wciąż przybywa.